havalandırma fiyat listeleri

Gaziantep Havalandırma Fiyatları Havalandırma sitemleri, havalandırma ve sistemleri olarak iki ayrı kelimenin birleşiminden oluşan komplike bir kavramdır.Ev , ofis, işyeri, otopark, sığınak, fabrika, gıda üretim tesisleri, imalathaneler ve hatta evlerde bile ihtiyaç duyulan bir mekanizmadır.

Sürekli hava solunulan bütün ortamlarda, solunulan havanın  kalitesini arttırabilmek için kullanılır.Galvaniz, paslanmaz, alüminyum ve poliüretan plakaların kare, dairesel, elips ve dikdörtgen olarak şekillendirilip, elektrik motoru ile çalışabilen pervanelerin bu hava kanallarına bağlanır.

Elektrik motorunun çevirdiği pervane ortamdaki havayı belirli kapasitelerde dışarıya atar ve yine belirli seviyelerde dışarıdaki havayı filitre edip ortam içerisine aktarır.Bu sistem sayesinde hava solunulan ortamlarda konforlu bir ortam meydana getirilir.

Gaziantep Havalandırma Fiyatları Ortamlarda solunulan havanın ortam içerisinde yenilenmesi amacıyla yapılan bu sistem 1980’li yıllara kadar her nekadar lüks olarak görünsede,  günümüzde zaruret haline gelmiştir.Günümüzde zaruret haline gelmesinin en başlı sebepleri; yerleşim bölgelerinin yaygınlaşıp sanayi bölgeleriyle iç içe girmesi, fabrikaların şehrin içerisinde kalması, kullanılan otomobil, kamyonet, kamyon ve ulaşım araçlarının artması gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Şehir içerisinde kalan fabrikaların bacalarından çıkan sağlığa zararlı havanın filtre edilmeden doğaya salınması nedeniyle ne yazık ki evlerimiz de artık konforlu hava solunulan ortamların dışarısında kalmıştır.

Bir diğer etken olan kullandığımız araçların egzoslarından çıkan gazların sağlığa zararlı olmasıdır.Bu nedenle avrupa da kullanılan araçlardaki motor euro 5 seviyesine getirilip çevreye verdiği etki bir nebze olsun düşürülmüştür.

Ülkemizde ise ne yazıktır ki euro 5 motorlu taşıtlar yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır. Havalandırma sistemlerinin olmadığı ortamlarda hayatlarını idame ettiren bireyler, kalitesiz hava solumaları sebebiyle birçok sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

Bu sağlık sorunları sırasıyla; nedeni belli olmayan halsizlikler, eklem yerlerindeki ağrılar ve bir türlü geçmeyen baş ağrıları gibidir.

Gaziantep Havalandırma Fiyatları

Yukarıda bahsi geçen havalandırma sistemin olmadığı ortamlarda bu tür sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için mutlaka uzman bir havalandırma firması ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki sağlık insan için çok önemlidir.İş işden geçmeden sizin ve sevdiklerinizin sağlıklarını garanti altına almak sizin asli görevlerinizdendir.

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ TEST VE AYAR ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR;

Test-Ayar çalışmalarından önce aşağıda belirtilen kontroller yapılmalı ve uygun şartlar sağlanmalıdır.

 1. Ekipmanın emniyetli ve normal şartlarda çalıştığı gözle kontrol edilmelidir.
 2. Bütün mekanik ekipman; ”TEST-AYAR” çalışmasından önce cihazlar çalıştırılmalı  ve bu çalışmanın ilgili kontrol listeleri uzman bir ekip tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Bu listeler çalışma başlangıcında konrol için hazır bulunmalıdır.
 3. Havalandırma sistemiısıtma- soğutma özelliği olan bir ünite olarak tercih edilmiş ise, otomasyonu ve kanal tertibatını yapan firma ile birlikte koordineli olarak bu çalışma yapılmalıdır.
 4. Elektrikli ekipmanların bulunduğu mahallerde aşırı ısıl yüklenmeye karşı önlem alınmalıdır.
 5.  Elektrostatik filitre içeren bir sistem tercih edilmiş ise havalandırma fanları ile birlikte filtrenin koordineli çalışabilmesi için temiz oldukları kontrol edilmelidir. Montaj esnasında oluşabilecek toz ve kir gibi partiküller sistemin doğru çalışmasına engel olabilir.
 6. Aktif karbon filitre tercih edilmiş ise, kabin içerisinde bulunan silindirik tüpler kesinlikle tazikli bir hava ile temizlenmelidir.
 7. Sulu sistem filitre tercih edilmiş ise su kaçağı olmadığından kesinlikle emin olmak gereklidir. Aksi takdirde, suyun bir iletken olması nedeniyle, elektrik kazaları kaçınılmaz olabilir.
 8.  Elektrik ısıtıcılı, ısı geri kazanım cihazı, sistemde var ise mutlaka kanal tertibatı olan kısımların temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizlik yapılmaz ise ısı geri kazanım cihazı içerisindeki ısı eşanjörü arıza yapabilir.
 9.  Fan değerleri kontol edilmelidir.Unutulmamalıdır ki; alçak basınçlı, orta basınçlı ve yüksek basınçlı fanlar, sistemin düzenli çalışabilmesi için, hangi değerde çalıştırılacak ise o değerde sabitlenmelidir. Motor devri iyi belirlenmelidir.
 10.  Merdiven basınçlandırma fanları,sisteme dahil edilmiş ise yangın esnasında, mahale oksijen girmesini sağlayan havalandırma sisteminin otomatik Gaziantep Havalandırma Fiyatları olarak otomasyon tarafından kapanıp, duman tahliye fanlarının, devreye girmesini sağlamak önemle kontrol edilmelidir.Aksi takdirde, ciddi yaralanmalar ile karşı karşıya kalınılabilir.
 11. Havalandırma kanalları, fittingsler ve diğer ekipmanların birbirlerine sızdırmazlık özelliği bulunan neopran conta ile bağlandıkları kontrol edilmelidir. Gözle kontrol edilmesi mümkün değil ise duman testine tabi tutulmalıdır.
 12. Spiro kanal, sızdırmazlık konusunda eğer contalar kullanılmış ise kare havalandırma kanalına göre eşittir. Bu nedenle yapmanız gereken kesinlikle, Gaziantep Havalandırma Fiyatları hangi ilde ikamet ediyorsanız size en yakın olan havalandırma firması ile çalışmanız sizin avantajınızadır.

Örnek vermek gerekir ise; işletmeniz  Gaziantep Başaran havalandırma firmaları ile çalışmanız gerekir.  Bu nedenle işletmeniz yakasında ise, lokasyonu havalandırma firmaları , eğer işletmeniz Gaziantep Havalandırma Fiyatları Bu lokasyonları tercih etmeniz halinde herhangi bir arıza esnasında, işletmenizdeki arızayı müdahale süresinı oldukça kıslatmaktadır.

Yukarıda belirtilen tesleri, uzman bir ekip ile birlikte yaptıktan sonra, yapmanız gereken tek şey sistemi kumanda panelinden çalıştırıp, konforlu bir hava soluduğunuz ortamda rahatınıza bakmak kalır.

GALVANİZ HAVALANDIRMA KANAL TERTİBATI FİYAT LİSTESİ

Hammeddesi demir olan metal sacın galvanizle kaplanmasıyla oluşan paslak sacın işlenerek boru haline getirilmesine galvaniz havalandırma kanal tertibatı denir.